August Töpfer

je systémový dodavatel v oblasti Food / Non Food, který nabízí svým zákazníkům „vše z jedné ruky“: dovoz, skladování, výrobu, balení stejně jako logistiku. Společnost zaměstnává v současné době téměř 400 zaměstnanců. Nákup surovin probíhá přímo od spolehlivých dodavatelů v zemích původu, se kterými ATCO udržuje dlouholetou spolupráci.

K našim zákazníkům v potravinářské oblasti patří vedoucí evropské potravinářské řetězce a maloobchody  stejně jako cukrovinkářský průmysl,  v oblasti krmivářství pak zemědělská družstva a výrobci krmných směsí.

Filosofie

  • Plně si uvědomujeme  důležitost  lidského potenciálu nejen v podobě svých zaměstnanců, ale i svých dodavatelů a zákazníků.
  • Naši zaměstnanci jsou ve svém oboru odborníky a plně respektují zájmy a požadavky svých obchodních partnerů.
  • Vstřícnost a korektní vztahy jsou základem obchodního úspěchu.
  • Spoleháme se na tradice s orientací na budoucnost.
  • Klademe nejvyšší nároky na kvalitu produktů a související služby.

 

Naše zásady: Tradice – kvalita – přírodní suroviny – ohleduplnost vůči životnímu prostředí- stabilní partnerství.


Historie

Společnost August Töpfer & Co.  byla založena  Augustem Töpferem, velkoobchodníkem s koloniálními výrobky jako je cukr, káva, luštěniny a sušené ovoce,  v srpnu roku 1912 v Erfurtu. Po smrti zakladatele společnosti Augusta Töpfera v roce 1918 byla společnost převzata pěti komandisty, včetně Rudolfa Ernsta. Toto symbolizuje pět palmových listů ve firemním logu.

Po druhé světové válce se podnik soustředil na pobočku v Hamburku a opustil sídlo v Durynsku. Ke konci 50. let komandisté první generace postupně ze společnosti vzhledem k věku odstoupili. Vedení společnosti převzali Alfred a Klaus Ernst, synové Rudolfa  Ernsta. Ti se zaměřili  na  rozšiřování tradičních obchodních oblastí cukru, sušeného ovoce a krmiv. Zvláště v mezinárodním odvětví cukru se společnost August Töpfer & Co. etablovala jako uznávaný partner. Společnost August Töpfer & Co.je až dodnes největším německým vývozcem cukru.

V roce 1990 převzala vedení společnosti třetí generace rodiny, Rudolf a Robert Ernst, kteří společnost řídí dodnes. Díky nepřetržitému růstu dosáhla společnost stávající významné  pozice na trhu.

Na český trh vstoupila společnost  v roce 2016. Společnost ATCO Czech Republic s.r.o. se zabývá výrobou a obchodováním především tekutých krmiv pro hospodářská zvířata a obchodováním sušených exotických plodů.

Zpět na úvod